Valiliğimiz tarafından organize edilen, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığımızın katkıları ile Aydın İstasyon Meydanında gerçekleştirilen İstanbul’un Fethinin 565.Yıldönümü Fetih Şöleni, İftar yemeği ve Mustafa Yıldızdoğan konserine Aydınlılar büyük ilgi gösterdi ve binlerce katılım sağladı.
 
Kutlamalar Valilik önünden Fetih Yürüyüşü ile başladı. Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger, Hanımefendi Fatma Köşger, Vali Yardımcımız ve YİKOB Başkanımız Sayın Ediz Sürücü, Aydın Milletvekillerimiz, Siyasi Partilerin İl Başkanları, Sivil Toplum Temsilcilerimiz, Protokol üyeleri , Şehit Gazi Ailelelerimiz ve vatandaşlar İstasyon Meydanına kadar atlı grup ve mehteran takımı eşliğinde yürüdüler.
 
Yürüyüşün ardından İstasyon Meydanında binlerce Aydınlı iftarda buluştu. Dua ve semazen gösterisinin ardından konuşma yapan Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, "Bugün, nebevi müjdenin ışığında karanlık bir çağı kapatıp, insanlığa yeni bir çağ açan, muzaffer komutanı Fatih, ordusunu kutlu asker yapan, Konstantiniyye'yi İstanbullaştıran, devleti imparatorluğa dönüştüren bir zaferin 565. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Hepinize, hepimize kutlu olsun.
İslam’ın ve Müslümanların 1071'de başlayan dirilişi ile bir Anadolu Selçuklu, bir Osmanlı ve bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti ortaya çıktığı gibi aynı zamanda İslamı Viyana kapılarına kadar da götürmüştür.
 
Bu 1000 yıllık diriliş ve kıyam, Dünya’da hakkı, hukuku, adaleti ve ilahi Kelimetullahı hâkim kılmıştır. Bu Kutlu yürüyüş sadece fethetmek, sadece toplumları yönetmek değil aynı zamanda bütün insanlık için yol gösterici olmuştur. Bu kutsal yol şahadet yoludur, hak yoludur, zulme karşı direniş yoludur. Hakkı tutup kaldırmak, o yolda şehit olmak, şehit olmak nasip olmuyorsa Gazi olmaktır” dedi.
Program Türk Halk Müziği Sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan’ın konseriyle tamamlandı.
 
 
e-posta:yatirimizleme@aydin.gov.tr
Tel:(0256) 213 45 01 - 213 45 02 -213 45 03
Bu Site İçerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından sağlanmaktadır.
Bilgi İşlem  2016 ©